Nebankovní půjčky pro podnikatele

Podnikáte a potřebujete kapitál na rozšíření svého podnikání? Nebo jste se rozhodli profesně osamostatnit a začít podnikat?

Moderní úvěry pro podnikatele

Zvažujete životní změnu?

Jste v situaci, kdy vám vaše práce už dávno nepřináší radost a uspokojení?

Rádi byste realizovali vlastní nápad a obchodního ducha?

Pak máte výbornou příležitost.

Založit vlastní firmu je snadné a při příznivé ekonomické situaci je snadné i prosadit se na trhu. Méně snadné je ale získat dostatek finančních prostředků do začátku vašeho podnikání. Budete potřebovat platit několik fixních plateb i v době, kdy se vaše obchodní aktivity budou teprve rozjíždět. Je třeba počítat s platbou za pronájem, za energie, se zálohami na zdravotní a sociální pojištění i s částkou vašich měsíčních životních nákladů. Zároveň budete potřebovat hotovost na nákup zboží, na vybavení kanceláře nebo výrobní dílny.

Zažádat si o úvěr v době, kdy nemůžete doložit pravidelné měsíční příjmy nebo několik posledních daňových přiznání se zajímavou výší zisku je poměrně obtížné.

Zajímavé podmínky půjček pro podnikatele nabízí nebankovní společnosti.

Nebankovní půjčky s nízkým úrokem

Bankovní i nebankovní instituce začaly v posledních letech nabízet velmi oblíbený finanční produkt. Je jím americká hypotéka. Jedná se o spotřebitelský úvěr, kdy není nutné dokládat účel použití půjčených peněz. Díky tomu, že je úvěr zaručený nemovitým majetkem je možné získat nízký úrok a sjednat si dlouhou dobu splácení.

Možnosti splácení úvěrů pro podnikatele

Nejrozšířenějším způsobem splácení úvěru je anuitní splácení. Klienti však začali žádat větší flexibilitu při splácení úvěru, proto se dnes můžete setkat i s úvěry, které nabízejí vkládání mimořádných splátek úvěru nebo dřívější splacení bez sankcí. V posledních letech si získává popularitu balónové splácení. Jaké jsou jeho výhody?

Kdy uvítáte balónové splácení

Balónové splácení je svým principem jednoduché a přesně věrné názvu. Tak jako při hře hodíte někomu míč, on jej zachytí a po čase vám jej v nezměněné podobě vrátí zpět.

Znamená to, že dostáváte půjčkou celou částku, kterou nebudete v prvních měsících splácet. Splácet budete pouze úroky z půjčené částky. Na konci období vrátíte celou částku najednou. Tento způsob placení půjčky je výhodný z toho důvodu, že máte v prvních měsících dostatek finanční hotovosti a nejste zatíženi vysokými pravidelnými splátkami. Půjčku hradíte najednou až v období, kdy jsou vaše příjmy z podnikání stálé. Balónové splácení uvítáte i v případě, kdy například chcete na konci roku prodávat automobil, byt, pozemek nebo čekáte na vyplacení větší částky peněz. V průběhu roku hradíte nepatrnou splátku a celý úvěr vracíte najednou. Balónové půjčky nabízejí i možnost refinancování na konci období. Můžete se rozhodnout, zda úvěr umoříte (uhradíte) najednou nebo jej převedete na jiný typ úvěru.

Anuitní a balónové splácení

Splácet úvěr anuitou znamená, že platíte každý měsíc stejnou částku. Například 1.500 Kč. Tato částka je ale uvnitř rozdělena. Část peněz jde na splátku úroků a část peněz jde na splátku půjčené částky (jistiny). První měsíce mohou vypadat i tak, že 1.200 Kč je splátka úroků a pouze 300 Kč se odečítá z vaší dlužné částky. Na začátku období se tedy u anuitních i balónových splátek jedná výhradně o zaplacení úroků. U anuitní splátky ale rychle ztrácíte přehled o tom, jak vysokou částku aktuálně dlužíte a kolik už jste z dlužné částky uhradili. Oproti tomu u balónové splátky znáte přesně strukturu splácení a dlužnou částku si připravíte na poslední splátku.

Shrnutí výhod balónového splácení:

  • nízké měsíční zatížení,
  • přehledná struktura splácení,
  • možnost refinancování.

Už jste se rozhodli, udělat krok vpřed ve vaší kariéře? Při soukromém podnikání vám pomohou nebankovní půjčky pro podnikatele.